Zawodowy sprzęt fotografa

Wielu osobom wydaje się, że fotografia ślubna to nic męczącego – tylko trzeba wziąć stosowną kamerę, znaleźć zlecenie i już można zarabiać kilkaset złotych za jedno popołudnie. Nic jednak bardziej mylnego! Jak w każdej specjalności fotograficznej wskazane są prawidłowe odruchy związane nie tylko z wyborem ustawień sprzętu, czy profesjonalnym rynsztunkiem, natomiast także powiązane z sztuką znalezienia się w odpowiednim otoczeniu o właściwym czasie, a w związku z tym umiejętności fotografowania najistotniejszych momentów. W przypadku fotografii ślubnej nie ma miejsca na powtórki ujęć!

Ogłoszenia

Niezwykle często na słupach ogłoszeniowych można przyuważyć przyklejone kartki z treścią „fotograf ślubny Kraków”, „fotografia ślubna Kraków”, „fotografia ślubna Warszawa”, czy co więcej „tani fotografik ślubny”. Wskazane jest sprawdzić dokładnie obwieszczenia, jako że ślub jest niezwykle doniosłym dniem dla większości osób – czy opłaca się psuć sobie jego atmosferę i późniejsze pamiątki tym, że chcieliśmy zaoszczędzić na usługach fachowego fotografika ślubnego sto złotych?

Ile to kosztuje?

Koszt usług zawodowego fotografa ślubnego to w zależności od naszych oczekiwań i jego poziomu koszt od około kilkuset złotych. Wszyściuśko zależy zarówno od tego, ile czasu fotografik ma spędzić z nami czas – czy ma być obecny jedynie na przestrzeni samej ceremonii ślubnej, czy także w trakcie całego wesela i poprawin.